Nejčastější dotazy

Víte, že stav vašeho kreditu zjistíte jednoduše na *11#? A na co se nás nejčastěji ptáte?

Nejčastější dotazy

Pomohly vám nejvíce

Co je nového v Ceníku od března 2020?

Kolik stojí volání, SMS a MMS ze zahraničí (roaming)?

Jaký objem dat mohu využívat, když mám Šťastný tarif?

Kolik stojí volání v roamingu?

Jak si aktivuji roaming a co zkontrolovat před cestou?

Jak se dozvím, do jaké sítě jsem se v zahraničí přihlásil a kolik stojí hovory a SMS?

Kolik stojí volání do zahraničí?

Nejnavštěvovanější kategorie

Nejčastější dotazy k předplacené SIM kartě

  1. Vylepšujeme ceny datových balíčků
  2. **Přicházíme s opravdu velkými datovými balíčky – nově nabízíme i 3GB a 30 GB dat **

Kompletní ceny naleznete v sekci Ceník.

Volání ze zahraničí se označuje také jako roaming – jde o volání ze zahraničních sítí (stejně tak to platí pro SMS a MMS). Za roamingové volání ze zemí Evropské unie platíte stejné ceny jako doma v České republice. Za hovor zaplatíte pouze 2,50 Kč na předplacence, a dokonce 0,90 Kč na původních Šťastných tarifech - účtuje se 60+1, takže po první minutě po jednotlivých vteřinách. Na nových paušálních tarifech je cena přesně 1 Kč za minutu. U předplacené karty SMS zpráva vyjde na 1,50 Kč, MMS je za 5 Kč, u původních tarifů na 0,90 Kč resp. 4,90 Kč, u nových na 1 Kč, resp. 5 Kč. Příchozí hovory, SMS i MMS jsou na předplacence stejně jako na tarifu zdarma. Ceny v ostatních zemích najdete v kompletním Ceníku.

Od 18.2. 2020 je nově dostupný Šťastný tarif 499, který obsahuje 5 GB dat. Tarif 399 obsahuje také 5GB dat. Šťastný tarif 299 má 1 GB dat každý měsíc. Se Šťastným tarifem 99 pak máte pravidelně k dispozici 200 MB. Nemusíte nic aktivovat, Internet zdarma je už součástí tarifu. A pokud by vám toto množství dat nestačilo, jednoduše si můžete dokoupit dalších 1GB pro Šťastné tarify 499, 399, 299 a 99. Ceny a podmínky pro původní tarify zůstávají v platnosti i nadále.

Ze zemí Evropské unie voláte za stejné ceny jako doma v České republice. Při volání s předplacenkou platíte pouze 2,50 Kč za minutu, se Šťastným tarifem jen 1 Kč/min. Hovory se účtují po první provolané minutě po vteřinách. SMS z EU pošlete za 1,50 Kč (1 Kč u tarifu). Pokud cestujete mimo Evropskou unii, ceny v konkrétní zemi vám vždy pošleme ihned po příjezdu do dané země. Můžete si je také zkontrolovat už před cestou v našem , původní paušální tarify mají i nadále své ceny - tedy 0,90 Kč/min. a 0,90 Kč za SMS v roamingu.

Roaming, nebo také Volání ze zahraničí, už máte na své SIM kartě nastaveno jak na předplacené kartě, tak na Šťastném tarifu, a můžete si ho sami změnit ve své Mobilní nebo Internetové Samoobsluze. Doporučujeme vám tedy před cestou aktuální stav v Samoobsluze zkontrolovat. Ceny volání v dané zemi najdete v Ceníku a sdělíme vám je také SMS zprávou hned po příjezdu do dané země. V zemích EU voláte jen za 2,50 Kč/min z předplacené karty, nebo za 1 Kč/min při volání ze Šťastného tarifu (0,90 Kč/min. po původní paušální tarify).

Informace o tom, do jaké sítě jste v zahraničí připojen, se vám objeví na displeji telefonu ihned po přihlášení telefonu do dané sítě. Současně vám zasíláme také SMS zprávu s přehledem cen volání. V zemích EU je to jednoduché – za minutu hovoru z předplacenky zaplatíte 2,50 Kč, při volání ze Šťastného tarifu platíte 1 Kč/min (0,90 Kč/min. po původní paušální tarify). Cena SMS je 1,50 Kč pro předplacenku a 1 Kč pro tarif (0,90 Kč po původní paušální tarify). Ceny pro ostatní země najdete v Ceníku.

Volání do zahraničí je volání ze sítě SAZKAmobil do jiných zahraničních sítí (stejně tak to platí pro SMS a MMS). Do zemí Evropské unie se dovoláte za 4,50 Kč za minutu. Do Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Číny a Vietnamu se dovoláte pouze za 2,50 Kč. Pokud voláte často, můžete si volání ještě zlevnit, s balíčkem Moje země za 79 Kč se pak dostanete na ceny 2,10 Kč za minutu pro Čínu a Vietnam a pouhých 1,80 Kč pro sousední země (Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko).

Kredit

Dobíjet kredit přes internet lze přímo z hlavní stránky www.sazkamobil.cz nebo z Internetové Samoobsluhy. Po zvolení částky, dobíjeného telefonního čísla a telefonního čísla, na které chcete zaslat potvrzení o dobití, zadáte potřebné údaje o vaší platební kartě. Jakmile je transakce autorizovaná, kredit připíšeme a potvrdíme vám to SMS zprávou. Pokud dobijete alespoň 300 Kč, získáte odměnu za dobití. Automaticky je nastavená odměna Levné volání a SMS (od 18. 2. 2019 je volání za 1 Kč/min a SMS za 1 Kč do všech sítí). Vybrat si ale můžete i z dalších odměn – Mobilní internet 1 GB zdarma, Neomezené volání a SMS v síti SAZKAmobil nebo Kredit 100 Kč navíc. Výběr odměny proveďte před dobitím, po dobití se vám ihned odměna aktivuje.

Kredit předplacenky můžete dobít na více než 7500 terminálech SAZKA. Dobít můžete také pohodlně online z platební karty nebo účtu. Minimální částka pro dobití je nově 100 Kč.

Aktuální výši kreditu nejrychleji zjistíte zasláním kódu *11# nebo zašlete K na číslo 8866. Můžete ale také použít Internetovou, Mobilní nebo Hlasovou Samoobsluhu, kde uvidíte i rozdělení na standardní a případný bonusový kredit. Výši kreditu vám rádi ZDARMA sdělíme i na Zákaznické lince. Po každém dobití nebo nákupu služby vám zašleme stav kreditu SMS zprávou.

Kredit se připíše během několika minut a dobití vám vždy potvrdíme SMS zprávou na číslo, které jste si zadali. Pokud by se tak nestalo, zkontrolujte prosím správnost dobíjeného čísla. Kdykoli kontaktujte Zákaznickou linku, která proces dobíjení zkontroluje a podá vám aktuální informace. V případě dobíjení přes terminál SAZKA si prosím připravte doklad o dobíjení s číslem transakce.

Úvodní kredit získáte nákupem nové SIM karty a je ve výši 150 Kč. Můžete ho použít na volání, SMS a nákup zvýhodněných balíčků. Nelze ho využít na nákup prémiových služeb. Platnost úvodního kreditu prodlužeme ze 3 na 6 měsíců a nejpozději v den jeho vypršení je nutné SIM kartu dobít. Pokud tak neučiníte, bude vaše SIM karta deaktivována. Kredit, který si sami dobijete, má prodlouženou platnost 6 měsíců.

Bonusový kredit můžete získat jako speciální nabídku během marketingových akcí. Jeho platnost a výše je vždy uvedena v podmínkách konkrétní akce. Čerpá se zpravidla jako první (tedy před čerpáním standardního nebo vstupního kreditu) a lze ho využít na volání, SMS a data, nikoli na prémiové služby. O zbývající platnosti vás pravidelně informujeme SMS zprávami a e-mailem.

V Mobilní Samoobsluze si zadejte výši dobíjené částky a údaje o vaší platební kartě nebo účtu. Při dobití minimálně 300 Kč si vyberte jednu z odměn. Pokud ještě nemáte Mobilní aplikaci, stáhněte si ji zdarma z Google Play (Android), anebo App Store (iOS).

Standardní kredit je kredit, který si sami dobijete a má platnost 6 měsíců. O výši kreditu a jeho platnosti vás pravidelně informujeme SMS zprávami, emailem nebo si ho můžete zkontrolovat ve své Mobilní a Internetové Samoobsluze. Dobijte tedy nejdéle do 6 měsíců.

Kredit ze své SAZKAmobil předplacenky můžete zdarma převést na jakoukoli aktivní předplacenou SAZKAmobil předplacenku, a to v Internetové nebo Mobilní Samoobsluze. Minimální částka pro převod je 100 Kč, maximální 500 Kč. Převodem se prodlužuje platnost kreditu u obdarovaného zákazníka. Převodem kreditu není možné čerpat odměnu za dobití. Převedenou částku uvidí obdarovaný zákazník v přehledu dobití, dárce pak ve výpisu čerpání.

Měsíční limit je momentálně 5000 Kč. Zároveň platí i maximální limit pro jeden hovor (na prémiové linky) 1200 Kč, po dosažení tohoto limitu bude hovor automaticky ukončen. Pro představu, když zavoláte na linku, kde minuta stojí 30 Kč, můžete hovořit až 40 minut, pak bude hovor ukončený. Povinnost limitů je daná zákonem.

Pokrytí/LTE

Rychlost datového připojení je ovlivněna především samotným koncovým zařízením (telefonem nebo tabletem), pokrytím v dané lokalitě, aktuálním vytížením sítě a dalšími faktory. Maximální rychlost LTE u SAZKAmobilu je cca 15 Mbps.

Interaktivní mapa pokrytí je na našich webových stránkách. Zobrazuje pokrytí signálem na celém území České republiky, a to včetně rozlišení typu sítě v dané oblasti. SAZKAmobil využívá sítě Vodafone, proto je naše pokrytí identické se sítí Vodafone.

LTE připojení můžete využívat ke všem našim datovým tarifům bez příplatku.

Mapa prodejen vám najde nejbližší místo poskytující služby SAZKAmobilu. Na těchto místech můžete například dobít kredit své předplacené karty, zaplatit Vyúčtování Šťastného tarifu nebo si vsadit SAZKAmobil šanci.

U SAZKAmobilu se za LTE nepřiplácí a je aktivováno u všech datových služeb v ceně.

Naplno využijete data, když máte:

  • LTE SIM kartu (u SAZKAmobilu máme pouze LTE SIM karty)
  • přístroj podporující LTE (telefon nebo tablet), se správným nastavením dat, zejména APN (je stejné jako pro 2G/3G)
  • Datový balíček – si můžete objednat prostřednictvím Internetové nebo Mobilní Samoobsluhy, případně na Zákaznické lince *11
    LTE není třeba nijak aktivovat, zapne se automaticky k datovým službám.

Internet zdarma

Nejjednodušší možností je zaslání konfigurační zprávy, která všechny potřebné změny provede za vás. Tuto zprávu si můžete nechat zaslat ZDE.
Pokud svůj telefon v seznamu nenajdete, můžete provést nastavení ručně:
Ruční nastavení:
Nastavení internetu a MMS
Menu > Nastavení > Mobilní data > Mobilní datová sít’
Přejeďte na MOBILNÍ DATA a zadejte:
Název příst. bodu APN:
sazkamobil
Přejeďte na MMS a zadejte parametry:
Název příst. bodu APN:
MMS1
Uživatel:
mms
Heslo:
mms
MMSC:
http://mms
MMS Proxy:
10.11.10.111:80
Telefon vypněte a zapněte. Pro datové služby je třeba mít aktivní Datové přenosy (Mobilní data).

Nejprve si ověřte, že máte vybranou odměnu Mobilní internet zdarma – můžete se na to podívat v Mobilní nebo Internetové samoobsluze, nebo Vám to ZDARMA potvrdíme na Zákaznické lince. Pak už stačí jakkoli dobít aspoň 300 Kč, a celý 1 GB je váš. Pokud ještě čerpáte nějaký datový balíček předtím, využijte ho na maximum, přidělením odměny se totiž zruší, aby uvolnil místo odměně – balíčku 1 GB zdarma.

Při brouzdání po webu a aplikaci SAZKAmobilu můžete surfovat, aniž byste čerpali data z některého z datových balíčků. Potřebujete jen mít aktivní některých z datových balíčků a můžete stránky www.sazkamobil.cz sledovat naplno.

Máme dobrou zprávu! I nadále, po vyčerpání datového balíčku, jen zpomalíme rychlost internetu na 32 kb/s a neblokujeme připojení. V tom smyslu jsme upravili i Všeobecné podmínky, Ceník a Podmínky poskytování mobilních datových služeb, které budou účinné od 1. 3. 2019. Jako u každé změny, i nyní platí, že můžete do nabytí účinnosti změn vypovědět danou službu bez sankce, ale věříme, že k tomu není důvod, když jde o pozitivní změnu a pokračování dosavadní praxe. Abychom mohli zpomalovat i v únoru 2019, vyhlásili jsme na tento měsíc akci, díky níž zachováme původní podmínky bez přerušení. Datový balíček je na jeden měsíc. Pokud balíček vyčerpáte uplynutím této doby, tak pak skončí a nastaví se vám Internet na den (50 MB za 25 Kč). Ten se ale naúčtuje, až když začnete opět skutečně využívat datové služby. Pokud objem dat vyčerpáte před uplynutím doby, zpomalí se rychlost na 32 kb/s. Touto rychlostí můžete datovat do konce platnosti balíčku nebo do koupě nového. Koupí nového balíčku opět naskočíte na standardní plnou rychlost připojení. Pokud nechcete, aby po vypršení měsíčního balíčku naskočilo čerpání Internetu na den, nastavte si prosím v Internetové nebo Mobilní Samoobsluze službu „Bez denních dat“, a to vám zajistí, že Internet na den mít nebudete. A jakmile zase budete mít zájem o měsíční balíček, jednoduše si ho vyberete podle svého.

Pro SIM aktivované v období od 2. 9. 2019 do 30. 06. 2020 stačí po aktivaci odeslat SMS ve tvaru “D10” na 8866 do 7 dní od aktivace a 1 GB je váš. Pokud již čerpáte nějaký datový balíček, využijte ho na maximum, přidělením odměny se totiž zruší, aby uvolnil místo odměně – balíčku 1 GB zdarma za aktivaci. Odměna platí po dobu jednoho měsíce.

Dokup dat je možný kdykoli během zúčtovacího období, v jeden okamžik je možné mít ale jen jeden platný datový balíček. Dokoupený balíček platí od okamžiku objednání do konce zúčtovacího období nebo do vyčerpání objemu dokupu, avšak nejpozději do konce zúčtovacího období. Pokud objem dat vyčerpáte před koncem zúčtovacího období, zpomalí se rychlost na 32 kbit/s. Touto rychlostí můžete datovat do konce období nebo do koupě nového. Dokupem nového balíčku opět naskočíte na standardní plnou rychlost připojení.

Pokud právě nemáte aktivní žádný datový balíček, naskočí vám automaticky služba Internet na den. Stojí 25 Kč/den a začne se účtovat pouze v případě, že data skutečně čerpáte. Pokud Internet na den nechcete, nastavte si prosím službu Bez denních dat. Zachováte si tím možnost nákupu dalšího datového balíčku, až o něj budete mít zájem. Služba Bez dat je pro zákazníky, kteří nechtějí čerpat data vůbec.

Od července 2019 jsme zpřístupnili i APN „internet“ s nastavením společným společným pro všechny operátory, takže váš telefon by měl být na data nastavený a můžete je hned používat. Pokud chcete mít zdarma stránky SAZKAmobilu, je potřeba přenastavit APN na hodnotu „sazkamobil“.
Nejjednodušší možností je zaslání konfigurační SMS zprávy, která všechny potřebné změny provede za vás. Tuto zprávu si můžete nechat zaslat ZDE.
Pokud svůj telefon v seznamu nenajdete, můžete provést nastavení ručně:
Ruční nastavení:
Internet GPRS
Menu > Nastavení > (Další) > Mobilní sítě > Názvy přístupových bodů
Vytvořte nový přístupový bod nebo editujte stávající a zadejte parametry:
Jméno: SAZKAmobil
Název příst. bodu APN: sazkamobil
Typ příst. Bodu: default
MCC: 230
MNC: 03
Typ ověřování: PAP
Ostatní parametry nevyplňujte. Profil uložte a označte jako výchozí (barevnou tečkou vpravo). Pro připojení k internetu je třeba mít aktivní Datové přenosy (Mobilní data). U telefonů na 2 SIM karty doporučujeme využívat 1. pozici pro SIM.
MMS GPRS
Menu > Nastavení > (Další) > Mobilní sítě > Názvy přístupových bodů
Vytvořte nový přístupový bod nebo editujte stávající a zadejte parametry:
Jméno:
SAZKAmobil MMS
Název příst. bodu APN: mms1
Typ příst bodu: mms
Uživatelské jméno: mms
Heslo: mms
MMSC: http://mms
Proxy server: 10.11.10.111
Proxy port: 80
MCC: 230
MNC: 03
Typ ověřování: PAP

Ceník a Všeobecné podmínky

V Internetové nebo Mobilní Samoobsluze (případně na Zákaznické lince) si nastavte odměnu Mobilní internet 1 GB dat zdarma, a to ještě před dobitím kreditu. Odměna se vám automaticky aktivuje ihned po dobití kreditu ve výši alespoň 300 Kč. Dejte pozor, pokud už máte aktivní jiný datový balíček nebo jiný balíček odměny dat zdarma, protože dobitím a aktivací odměny původní balíček přemažete.

U nás stojí volání na Modré a Bílé linky stejně jako volání na jiné sítě v rámci ČR, tedy 2,50 Kč za minutu hovoru, při účtování po minutě.

Tísňové linky jsou dostupné zdarma i ze sítě SAZKAmobilu – jde o volání na čísla 112, 150, 155, 156, 158, a nově i 1212.

Volání ze zahraničí se označuje také jako roaming – jde o volání ze zahraničních sítí (stejně tak to platí pro SMS a MMS). Za roamingové volání ze zemí Evropské unie platíte stejné ceny jako doma v České republice. Za hovor zaplatíte pouze 2,50 Kč na předplacence, a dokonce 0,90 Kč na Šťastném tarifu - účtuje se 60+1, takže po první minutě po jednotlivých vteřinách. U předplacené karty SMS zpráva vyjde na 1,50 Kč, MMS je za 5 Kč, u tarifu na 0,90 Kč resp. 4,90 Kč. Příchozí hovory, SMS i MMS jsou na předplacence stejně jako na tarifu zdarma. Ceny v ostatních zemích najdete v kompletním Ceníku.

Ze zemí Evropské unie voláte za stejné ceny jako doma v České republice. Při volání s předplacenkou platíte pouze 2,50 Kč za minutu, se Šťastným tarifem jen 0,90 Kč/min. Hovory se účtují po první provolané minutě po vteřinách. SMS z EU pošlete za 1,50 Kč (0,90 Kč u tarifu). Pokud cestujete mimo Evropskou unii, ceny v konkrétní zemi vám vždy pošleme ihned po příjezdu do dané země. Můžete si je také zkontrolovat už před cestou v našem Ceníku.

Od 18.2. 2020 je nově dostupný Šťastný tarif 499, který obsahuje 5 GB dat. Tarif 399 obsahuje také 5GB dat. Šťastný tarif 299 má 1 GB dat každý měsíc. Se Šťastným tarifem 99 pak máte pravidelně k dispozici 200 MB. Nemusíte nic aktivovat, Internet zdarma je už součástí tarifu. A pokud by vám toto množství dat nestačilo, jednoduše si můžete dokoupit dalších 1GB pro Šťastné tarify 499, 399, 299 a 99. Ceny a podmínky pro původní tarify zůstávají v platnosti i nadále.

U nás stojí volání na Modré a Bílé linky stejně jako volání na jiné sítě v rámci ČR, tedy 2,50 Kč za minutu hovoru, při účtování po minutě.

SAZKAmobil Samoobsluha

V Mobilní Samoobsluze najdete přehledné informace o typu mobilní sítě, síle signálu a slovní hodnocení kvality signálu. Můžete nám také své aktuální informace zaslat a my je ve spolupráci s provozovatelem sítě využijeme pro zlepšení kvality – stačí zvolit možnost: “Předat data”.

Informaci o výši a platnosti kreditu, stejně tak i předplacené karty najdete ve své Internetové nebo Mobilní Samoobsluze, případně vám ji rádi sdělíme na bezplatné Zákaznické lince *11. Upozornění o blížícím se vypršení a platnosti kreditu posíláme SMS zprávou a emailem.

Tato hláška vás upozorňuje na to, že voláte mimo síť SAZKAmobil, na číslo, které bylo od nás přeneseno jinam. Můžete ji snadno zrušit ve své Internetové nebo Mobilní Samoobsluze nebo ZDARMA prostřednictvím Zákaznické linky *11.

Samoobsluha je přístupná na stránce www.sazkamobil.cz, v Mobilní Samoobsluze, nebo na *11. Všechny uvedené kontakty jsou přístupné nonstop a jsou zdarma. Přístup do Samoobsluhy je vždy chráněn heslem, které jsme vám sdělili hned po aktivaci vaší SIM karty. Heslo si kdykoli můžete sami změnit.

Kompletní přehled najdete v Internetové a Mobilní Samoobsluze. Uvidíte zde aktuální stav a čerpání kreditu, aktuální služby a máte možnost také služby nastavovat. Pokud máte předplacenku, výpis všech hovorů a jiných placených služeb najdete na záložce Výpisy. Se Šťastným tarifem na tomto místě najdete nejen výpis hovorů, ale i přehled všech Vyúčtování - vidíte také, zda Vyúčtování jste už zaplatili nebo ještě něco k zaplacení zbývá.

Opakovaný automatický nákup vybraného balíčku si můžete nastavit v Internetové i Mobilní Samoobsluze. Balíčky platíte postupně při jejich aktivaci, nemusíte tedy dobíjet hned celou částku. Pokud si např. objednáte 1. 2. datový balíček 500 MB na měsíc s trojnásobným opakováním, dojde k aktivaci tří datových balíčků 500 MB v časové posloupnosti 1. 2. – 1. 3., 1. 3. – 1. 4. a 1. 4. – 1. 5. Balíček se vždy aktivuje v naplánovaném termínu. Pokud tedy balíček vyčerpáte dříve než za měsíc, nebude se vám ihned aktivovat další balíček z posloupnosti. Rozhodnete-li se před uplynutím doby posloupnosti zakoupit jiný datový balíček, dojde ke zrušení celé posloupnosti opakování. Pokud byste si v tomto časovém období zakoupili jiný než datový balíček (tj. balíček na volání a SMS), poběží automatické opakování předvoleného datového balíčku bez přerušení.

Prostřednictvím Hodnocení nám můžete sdělit, jak jste s naší Samoobsluhou spokojeni. Děkujeme vám za všechny podněty a připomínky, jsou pro nás vodítkem pro další zlepšení.

Mobilní aplikace vám umožní pohodlně a rychle ovládat všechny služby, pořizovat výhodné balíčky, zjistit aktuální výši nebo platnost svého kreditu. Zákazníci se Šťastným tarifem navíc mají přehled o vystavených fakturách a mohou je přímo platit. Aplikaci zdarma získáte z Google Play (Android), anebo App Store (iOS).

Hlasová Samoobsluha vám pomůže např. nastavit vaše služby, zjistit stav a dobu platnosti kreditu nebo využít SAZKAmobil asistenci. Je připravena zejména pro zákazníky, kteří nechtějí používat internet. Hlasová Samoobsluha je zdarma.

Osobní údaje můžete zadávat a měnit v Internetové a Mobilní Samoobsluze v záložce Osobní, nebo ZDARMA na Zákaznické lince. Doporučujeme vám uvádět kontaktní e-mailovou adresu.

SAZKAmobil šance

Slosování je každé první pondělí v měsíci a vždy hrajeme o jackpot v minimální výši 250 000 Kč.

Vsadit si můžete každý den. Sázky není možné přijmout pouze v čase 00:00–1:15 hodin z důvodu údržby systému. V den losování přijímáme sázky do 16:45 h, sázky přijaté po 16:45 h budou zařazeny do losování v dalším měsíci. Vzor sázenky a podrobné podmínky najdete zde.

Při dobíjení předplacenky na terminálu SAZKA si vyberte částku k dobití a potvrďte, že chcete hrát SAZKAmobil šanci. Pokud například dobíjíte 200 Kč a chcete hrát SAZKAmobil šanci, dostanete nazpět dvě potvrzení – jedno o vsazení 20 Kč do hry a druhé o připsání 200 Kč kreditu.

Platí-li své Vyúčtování na terminálu SAZKA, potvrďte kromě částky k úhradě také účast v SAZKAmobil šanci. Pokud například platíte 400 Kč a chcete SAZKAmobil šanci hrát, dostanete nazpět dvě potvrzení - jedno o vsazení 40 Kč do hry a druhé potvrzení o úhradě 400 Kč za vaši fakturu.

Ano, na terminálu SAZKA si vyplňte sázenku SAZKAmobil šance a vsaďte si na nejbližší slosování. Jedno vsazené pětičíslí stojí 20 Kč a hrajete o jackpot v minimální výši 250 000 Kč a další finanční výhry.

Hrajete-li současně s dobíjením nebo platbou Vyúčtování platí, že za každých 200 Kč hrajete za 20 Kč. Tedy např. při dobití 400 Kč dostanete potvrzení o vsazení 40 Kč (dvě sázky po 20 Kč) a zároveň vám připíšeme kredit 400 Kč za cenu zbylých 360 Kč. Vsadit a dobít je tedy pro vás vždy výhodné.

SAZKAmobil šance je hra o jackpot v minimální výši 250 000 Kč a další finanční výhry. Zúčastnit se můžete při každém dobíjení nebo platbě Vyúčtování za Šťastný tarif na terminálech SAZKY. Vsadit si můžete i samostatně, a to vyplněním sázenky. Losuje se každé první pondělí v měsíci. Každý pátý vyhrává.

Pokud například ve svém tiketu správně tipnete výherní trojčíslí a vsadili jste dvakrát (tedy za 40 Kč), vyhráváte 2x750 Kč, tedy 1500 Kč.

SMS/MMS a volání

Fungujeme v rámci sítě Vodafone, máme tedy stejné pokrytí a stejnou kvalitu signálu jako tento mobilní operátor. Aktuální mapu pokrytí najdete na našich webových stránkách.

Hovory účtujeme po první provolané minutě po vteřinách. Stejně účtujeme hovory také v roamingu, pouze pro země Zóny 2 a 3 platí účtování po minutách.

Základní cena volání je 2,50 Kč/min, SMS je za 1,50 Kč do všech sítí v ČR a ze zemí Evropské unie. Pokud využijete odměnu za dobití Levné volání a SMS, zaplatíte pouze 1 Kč/min a 1 Kč za SMS. Pokud využijete odměnu za aktivaci Levné volání a SMS, zaplatíte od 2. 9. 2019 do 31. 12. 2020 pouze 1 Kč/min a 1 Kč za SMS. Základní sazbu si také můžete snížit využitím našich výhodných balíčků, jejich kompletní přehled najdete v Ceníku. Balíčky můžete čerpat také při volání ze zemí EU.

Zavolejte nám ZDARMA na Zákaznickou linku (*11 z jiného SAZKAmobil čísla nebo na 800 77 11 11). Ověříme, zda jste majitelem daného telefonního čísla a zablokujeme ho. Pak už jen stačí koupit novou SAZKAmobil SIM kartu, na kterou vám převedeme původní telefonní číslo. Budete tedy opět majitelem svého původního telefonního čísla a vyhnete se všem komplikacím. Cenu za nákup nové SIM karty (150 Kč) vám převedeme do kreditu, stejně jako kredit zbývající na původní SIM kartě.

Každá odesílaná SMS může mít maximálně 160 znaků (u SMS s diakritikou rozdělí některé mobilní telefony text do kratších zpráv, protože diakritika zabere ve zprávě několik znaků). Většina telefonů umožní odeslat SMS delší než 160 znaků - text je pak rozdělen do více zpráv, které jsou samostatně účtovány. Například zpráva o délce 170 znaků je rozdělena do dvou zpráv, platíte tedy 2 zprávy.
Cena SMS v rámci ČR a na česká čísla v zahraničí se odvíjí od vašeho balíčku. Pokud máte v balíčku volné SMS, čerpáte nejdříve tyto SMS a až po jejich vyčerpání za odeslání SMS platíte. Nevyčerpané SMS se nepřevádějí. SMS odeslané na zahraniční čísla účtujeme vždy nad rámec balíčku – nečerpáte je z volných jednotek. Vždy je nutné, abyste číslo zadali ve správném formátu – s mezinárodní předvolbou.
Pokud posíláte SMS na české číslo, které je v zahraničí, tak vás SMS bude stát stejně, jako kdyby bylo v ČR. Pokud tedy máte např. balíček s volnými SMS, tak vám každou SMS odečteme z tohoto balíčku.
Cena SMS odeslané ze zahraničí závisí na tom, v jaké roamingové zóně (link na Ceník) se nacházíte. Nezapomeňte, že i u SMS posílaných ze zahraničí je nutné zadat mezinárodní předvolbu (+420 pro ČR). Za přijetí SMS v zahraničí nic neplatíte.
Speciální účtování mají pak například dárcovské SMS, Premium SMS, SMS info a SMS na e-mail.
SMS lze posílat na mobilní čísla dokonce i na pevnou linku. Při posílání na pevnou linku je většinou SMS přehrána příjemci jako hlasový vzkaz.

Volné minuty a SMS můžete čerpat po dobu jednoho měsíce od aktivace balíčku, nelze je převádět do dalšího období. Vyčerpáte-li volné jednotky dříve, jednoduše si můžete dokoupit další výhodný balíček přes SMS kód, v Internetové, Mobilní nebo Hlasové Samoobsluze. S nákupem balíčku vám také rádi pomůžeme na Zákaznické lince (volejte *11), která vám je k dispozici ZDARMA 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Pro SIM aktivované v období od 2. 9. 2019 do 31. 12. 2020 stačí odeslat SMS ve tvaru “D11” na 8866 do 7 dní od aktivace, a volání a SMS za 1 Kč jsou vaše. Odměna platí po dobu jednoho měsíce.

SAZKAmobil asistence

První hovor na SAZKAmobil asistenci v měsíci je zdarma. Při každém dalším hovoru platíte 6 Kč za minutu hovoru. Více informací najdete v Ceníku.

Stačí zavolat na bezplatnou Zákaznickou linku *11, v menu Hlasové Samoobsluhy vybrat volbu 8 Asistence a potvrdit ji opět jako 8 – spojení na operátora Asistence.

Hledáte lékaře, nevíte, kdy budou na úřadě, potřebujete šikovného řemeslníka, jedete v autě a nemáte čas hledat na internetu sami? Stačí nám zavolat a první takový hovor v každém měsíci zdarma.

Vyúčtování a platby

Přijatou platbu vám vždy potvrdíme SMS zprávou, abyste měli okamžitou kontrolu. Ve vaší Samoobsluze pak uvidíte Vyúčtování jako Zaplacené. V opačném případě bude Neuhrazené nebo jen Částečně uhrazené. Nejpohodlnější je inkasní platba, při které termín úhrady hlídáme za vás.

Blíží-li se splatnost Vyúčtování, nebo už je dokonce po ní, nejrychlejší je zajít na jakýkoli ze 7500 terminálů SAZKA a uhradit Vyúčtování přímo tam. V případě, že není Vyúčtování včas uhrazeno, dojde automaticky k omezení některých služeb. Pokud potřebujete individuální řešení, kontaktujte nás prosím na Zákaznické lince *11.

V Internetové Samoobsluze nebo na naší bezplatné Zákaznické lince si nastavíte tento způsob platby a pak už jen ve vaší bance povolíte čerpání pro náš účet. Nadále máte plnou kontrolu nad platbami – každé Vyúčtování vám potvrdíme SMS zprávou. Vyúčtování si také můžete zkontrolovat v Internetové nebo Mobilní Samoobsluze. Pokud máte zájem, můžeme vám Vyúčtování posílat i na vaši e-mailovou adresu.

Platbu provedete z Internetové nebo Mobilní Samoobsluhy. Po přihlášení jděte na záložku Výpisy a uhraďte podle instrukcí. O dokončení platby vás budeme informovat SMS zprávou. Jakmile se platba připíše na náš účet, Vyúčtování bude vidět jako Zaplacené.

Vyúčtování vašeho Šťastného tarifu posíláme každý měsíc, vždy po skončení zúčtovacího období. Toto období nemusí odpovídat kalendářnímu měsíci, stanovili jste si ho sami při aktivaci Šťastného tarifu a je neměnné. Vyúčtování najdete v Internetové Samoobsluze, ve zkrácené formě posíláme SMS zprávou nebo e-mailem, pokud nám sdělíte e-mailovou adresu.

Při platbě bankovním převodem pošlete platbu včetně variabilního symbolu na náš účet 220222/2700. Počítejte prosím s tím, že tento způsob platby trvá několik dní. Potřebujete-li Vyúčtování zaplatit rychle, využijte nejrychlejší způsob úhrady přes terminál SAZKA. Pohodlným způsobem úhrady přes bankovní účet je inkaso, kdy vám platby odchází automaticky.

Sazka Klub

Registraci můžete provést přímo na prodejním místě s terminálem Sazky, anebo na stránkách www.sazka.cz.

Kartu Sazka Klubu je možné pořídit na každé prodejně s terminálem Sazky, a to zdarma. Druhou možností je zaslání karty poštou po objednání na Zákaznické lince *11, nebo v Internetové Samoobsluze.

Roaming a volání do zahraničí

Roaming je volání ZE ZAHRANIČÍ. Volání ze zemí Evropské unie je za stejné ceny, jako když voláte doma v České republice. Pokud máte nějaký zvýhodněný balíček, jednotky (minuty, SMS, nebo MB dat) z něj čerpáte i při využívání v Evropské unii. Volání ze zemí mimo Evropskou unii má své ceny, podle příslušných Zón.
Mezinárodní volání je volání DO zahraničí, z České republiky. Platí pro něj ceny podle jednotlivých příslušných Regionů. Do zemí Evropské unie je nyní do 6. 5. 2019 volání už za 2,50 Kč za minutu, s balíčkem Moje země dokonce za 2,10 Kč za minutu pro vybrané země (Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko). Všechny ceny a rozdělení zemí do regionů v detailu najdete v našem Ceníku.

SMS do zahraničí je posílání SMS ze sítě SAZKAmobil do jiných zahraničních sítí. Do zemí Evropské unie, Číny a Vietnamu pošlete SMS už za 1,80 Kč.

Švýcarsko je v Zóně 2, ceny volání a SMS najdete v platném Ceníku. Data se účtují po 100 kB při ceně 7,70 Kč za 1 MB. Na rozdíl od Zóny 1 nelze využít data z „národního“ balíčku.

Regionů pro mezinárodní volání je celkem pět. Pro volání do Regionů 0 a 1 je sazba 2,50 Kč/min. V těchto regionech jsou země, kam nejčastěji voláte – Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko, Vietnam a Čína. Pro země Evropské unie platí nyní do 6. 5. 2019 cena 2,50 Kč za minutu, přestože jsou v regionu 2. Úplný výčet zemí všech Regionů a cen najdete v našem Ceníku.

Ze zahraničí se spojíte ZDARMA s naší Zákaznickou linku na +420 313 03 03 11.

Internetové připojení v zahraničí využívá síť roamingového partnera v dané zemi. Cena v Evropské unii je stejná jako v ČR a účtuje se po 1 kB. Data z balíčků se čerpají stejně jako doma, takže např. balíček 100 MB za 50 Kč můžete využít i pro datování v Evropské unii. Ceny pro ostatní země najdete v Ceníku.

Při volání v zahraničí je nutné používat předvolbu +420. Teprve za ni vložte devítimístné telefonní číslo, které běžně používáte v ČR.

Roaming, nebo také Volání ze zahraničí, už máte na své SIM kartě nastaveno jak na předplacené kartě, tak na Šťastném tarifu, a můžete si ho sami změnit ve své Mobilní nebo Internetové Samoobsluze. Doporučujeme vám tedy před cestou aktuální stav v Samoobsluze zkontrolovat. Ceny volání v dané zemi najdete v Ceníku a sdělíme vám je také SMS zprávou hned po příjezdu do dané země. V zemích EU voláte jen za 2,50 Kč/min z předplacené karty, nebo za 1 Kč/min při volání ze Šťastného tarifu (0,90 Kč/min. po původní paušální tarify).

Volání do zahraničí je volání ze sítě SAZKAmobil do jiných zahraničních sítí (stejně tak to platí pro SMS a MMS). Do zemí Evropské unie se nyní dovoláte za 4,50 Kč za minutu.
Do Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Číny a Vietnamu se dovoláte pouze za 2,50 Kč. Pokud voláte často, můžete si volání ještě zlevnit, s balíčkem Moje země za 79 Kč se pak dostanete na ceny 2,10 Kč za minut pro Čínu a Vietnam a pouhých 1,80 Kč pro sousední země (Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko).

Balíček Moje země je pro vás výhodný, pokud často voláte do sousedních zemí nebo Vietnamu a Číny. Zaručí vám volání za pouhou 1,80 Kč/min k našim sousedům (Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko) a za 2,10 Kč/min do Vietnamu a Číny. Pořizovací cena balíčku je 79 Kč a platí jeden měsíc.

Dostupnost služeb v jednotlivých zemích je závislá na podmínkách konkrétních roamingových partnerů. Fungovat by měly všechny služby, u operátorů na Maledivách momentálně nejsou dostupné MMS a data.

Informace o tom, do jaké sítě jste v zahraničí připojen, se vám objeví na displeji telefonu ihned po přihlášení telefonu do dané sítě. Současně vám zasíláme také SMS zprávu s přehledem cen volání. V zemích EU je to jednoduché – za minutu hovoru z předplacenky zaplatíte 2,50 Kč, při volání ze Šťastného tarifu platíte 1 Kč/min (0,90 Kč/min. po původní paušální tarify). Cena SMS je 1,50 Kč pro předplacenku a 1 Kč pro tarif (0,90 Kč po původní paušální tarify). Ceny pro ostatní země najdete v Ceníku.

Platební služby

Pokud není Vyúčtování zaplacené, hrozí omezení poskytovaných služeb. V tomto případě doporučujeme uhradit Vyúčtováním na terminálu SAZKA. Platba je u nás ihned a všechny služby vám zůstanou plně aktivní.

Dobropis vystavujeme v případě opravy vašeho Vyúčtování. Posíláme vám ho také v případě, kdy hradíte Vyúčtování na terminálu SAZKA a současně hrajete SAZKAmobil šanci, protože vám chceme poskytnout slevu z Vyúčtování ve výši sázky.

Mezi Platební služby patří Premiové SMS a Audiotex. Čísla Premium SMS začínají číslicemi 90x. Cenu doručené SMS lze určit z posledního dvojčíslí (v případě sedmimístného čísla) nebo z posledního trojčíslí (v případě osmimístného čísla). Odeslání SMS na pětimístné číslo stojí 2 Kč (včetně DPH). Ceny těchto služeb se pohybují v rozmezí od 1 do 600 Kč (včetně DPH). Službu Premium SMS je možné na žádost zákazníka blokovat. SAZKAmobil není poskytovatelem takto nabízených služeb, pouze zprostředkovává jejich provoz. Pokud dojde k přepojení volajícího, cena je i dále účtována jako volání na uvedenou službu třetí strany. Více informací o službách na www.platmobilem.cz . Příklad: Při odeslání SMS na číslo 90xxx03 je její cena 3 Kč (včetně DPH). Pokud je služba doručena z čísla 90xxx025, je její cena 25 Kč (včetně DPH).
Audiotexové služby jsou voláním na speciální čísla. Cena za jednu minutu hovoru na audiotexové (ATX) číslo je určena formátem ATX čísla (na základě číslovacího plánu vydaného Českým telekomunikačním úřadem). Formát ATX čísla: 90x ab cd zz, x = určuje charakter služby (může nabývat hodnot 0, 6, 8 nebo 9), ab = určuje cenu pro koncového zákazníka včetně DPH za minutu hovoru (u ATX čísel s předčíslím 908 určují číslice ab cenu pro koncového zákazníka včetně DPH za jeden hovor), cd zz = číslo přidělované Českým telekomunikačním úřadem. Ceny těchto služeb se pohybují v rozmezí od 5 do 99 Kč (včetně DPH). Volání na čísla ATX služeb je možné na žádost zákazníka blokovat. SAZKAmobil není poskytovatelem takto nabízených služeb, pouze umožňuje jejich provoz.

Při použití platebních služeb se vždy ujistěte, že máte dostatek kreditu k jejich využíti a že máte služby povolené. Seznam poskytovatelů si můžete ověřit na www.platmobilem.cz. Vaše číslo a telefon si chraňte, aby nedošlo ke zneužití cizí osobou, nejlépe heslem, které znáte pouze vy. Pokud při používání platebních služeb dojde k nestandardní situaci, případně máte podezření na podvod nebo narušení bezpečnosti, neprodleně nás kontaktujte na čísle *11 (800 77 11 11).

Vyúčtování můžete platit na terminálu SAZKA nebo prostřednictvím Internetové nebo Mobilní Samoobsluhy. Při platbě na terminálu stačí zadat jen telefonní číslo, vše ostatní si dohledáme v systému sami. Platíte-li bankovním převodem v Internetové nebo Mobilní Samoobsluze, je důležité zadat váš variabilní symbol. Najdete ho na každém Vyúčtování a je totožný s číslem vaší faktury. Splatnost Vyúčtování je 10 dnů. Všechny potřebné informace k platbě Vyúčtování vám také posíláme SMS zprávou.

Měsíční limit pro prémiové a audiotexové služby u předplacené karty je momentálně 5000 Kč. Zároveň platí i maximální limit pro jeden hovor (na prémiové linky) 1200 Kč, po dosažení tohoto limitu bude hovor automaticky ukončen. Pro zákazníky s tarifními službami, kteří využívají tarifní služby méně než dvě zúčtovací období, nejsou prémiové a audiotexové služby dostupné. Pro zákazníky, kteří je využívají déle a mají dobrou platební morálku, je maximální částka pro zúčtovací období 1000 Kč. Povinnost limitů je daná zákonem.

Odměny

Odměnu za dobití si můžete zvolit při každém dobití aspoň 300 Kč. Na výběr máte celkem čtyři odměny – Levné volání a SMS do všech sítí (volání 1 Kč/min, SMS za 1 Kč), Mobilní internet 1 GB zdarma, Neomezené volání a SMS v síti SAZKAmobil nebo Kredit 100 Kč navíc. Odměnu je nutné nastavit ještě před dobitím (automaticky nastavená je odměna Levné volání a SMS). Po připsání kreditu se odměna ihned aktivuje a je platná celý měsíc. Každý měsíc si tak můžete vybrat právě tu odměnu, kterou nejvíce potřebujete.

Na výběr máte dvě odměny – Levné volání a SMS do všech sítí (volání 1 Kč/min, SMS za 1 Kč) a Mobilní internet 1 GB zdarma. Odměnu je nutné aktivovat do 7 dní od aktivace odeslání SMS ve tvaru “D11” na 8866 pro Levné volání a SMS nebo ve tvaru “D10” pro 1 GB zdarma. Odměnu je možné využít jen jednou po aktivaci SIM a platí po dobu jednoho měsíce.